Vlasová kozmetika

Vlasová kozmetika je ďalším typom kozmetiky ktorú používajú vo väčšom množstve hlavne ženy. Zahŕňa v podstate všetky prípravky potrebné pre starostlivosť vašich vlasov. Sú to nielen šampóny, kondicionéry, gély alebo tužidlá, ale aj rozličné sprejevosky.

Medzi obrovským množstvom firiem ponúkajúcich vlasovú kozmetiku je naozaj ťažké si vybrať. Svoju voľbu by ste však mali staviť na vami osvedčenú značku pretože to, čo sedí vašej kamarátke, nemusí vám. Vlasoví experti z popredných kaderníckych salónov odporúčajú vyberať si vlasovú kozmetiku predovšetkým podľa typu vašich vlasov. Iné zloženie totiž potrebujú suché vlasy, iné mastné alebo farbené. Navyše by ste mali niekedy použiť pre zmenu aj iné výrobky aby si vlasy oddýchli.

V súčasnosti sa dostávajú do módy bio výrobky a neminulo to ani kozmetiku určenú na vlasy. Nielen v lekárňach ale postupne už aj v bežných drogériách sú dostupné šampóny s výťažkom z byliniek pre starostlivosť o mastné vlasy alebo o vlasy ktoré trápia lupiny. Na svoje si prídu aj alergici s citlivou pokožkou na hlave.