Loreal kozmetika

Dekoratívna kozmetika Loreal patrí medzi hŕstku známejších značiek spomedzi všetkých ostatných, za čo môže nielen jej kvalita, ale aj dlhoročná tradícia ktorá drží toto zvučné meno na trhu.

Cieľom je poskytovať čo najširší rad výrobkov za rozumnú cenu adekvátnu nákladom, potešiť oči luxusným balením a dodržiavať štandardy kvality tvorené internými továrňami. Loreal si zachováva svoje vnútorné hodnoty určené pri zrode; sú nimi inovácia, dokonalosť a ohľad na individuálne kozmetické potreby každej ženy.

Na začiatku by si nik netrúfal predpovedať slávnu kariéru zakladateľovi tejto značky pretože chcel začať s niečím, čo trh ešte nepoznal. Mal revolučný nápad aký tu nebol – vyrábať farby na vlasy. Francúzsky chemik Eugene Schueller začal experimentovať s farbami najprv skromne doma, no neskôr sa spojil s kaderníkmi z okolia a poskytoval im svoje inovatívne výrobky. Jeho popularita postupom času stúpala. V roku 1934 predstavil Astor prvý šampón bez mydla ktorý mal hneď úspech. Rok 1936 zas priniesol prvé ochranné opaľovacie mlieko. Prípravok na studenú trvalú bol prvýkrát použitý v roku 1945. A posledný, v celku dôležitý rok, je 1966 kedy vyšla na trh prvá farba na vlasy určená na domáce použitie.

Loreal dnes pôsobí vo viac ako 120 krajinách sveta a stihol osláviť už 10 rokov partnerstva s Festivalom v Cannes. Ženám ponúka starostlivosť o pleť (prípravky na hydratáciu, na spomalenie starnutia, proti vráskam, ochranu proti slnku, na čistenie a i.), kompletný rad dekoratívnej kozmetiky pre dokonalé nalíčenie (oči, pleť, pery, nechty), farby na vlasy a celý rad výrobkov určených na styling vlasov nielen pre ženy (mokrý vzhľad, extra fixácia, objem, pre hodvábnu jemnosť vlasov, šampóny vyživujúce pre všetky typy vlasov). Pre mužov je určená pánska kolekcia kozmetiky do ktorej patria napríklad šampóny s atraktívnymi vôňami.

Spoločnosť Loreal sa angažuje aj v podpore projektov týkajúcich sa výskumu a humanitárnej pomoci iným.