MAC kozmetika

Aj napriek tomu, že je u nás táto kozmetika ešte stále pomerne málo známa, v zahraničí má naozaj dlhoročnú tradíciu a teší sa rastúcej popularite. Názov M.A.C. je skratkou od slov „Make Art Cosmetics“.

Spoločnosť bola založená v roku 1984 v kanadskom meste Toronto kde má svoje hlavné sídlo dodnes. Spočiatku stáli za slávou tejto kozmetickej značky známe herečky a modelky ktoré ju z obľubou nosili a prezentovali na verejnosti, neskôr sa dostala do povedomia širšej verejnosti a začala sa používať aj v bežnejších kozmetických salónoch.

V súčasnosti sa M.A.C. orientuje opäť na známe tváre šoubiznisu a poskytuje svoje výrobky predovšetkým tanečníkom, herečkám, speváčkam a popredným maskérom. Na plagátoch preto nájdete Lady Gaga alebo Nicki Minaj. Našťastie, nájdeme ju už aj na Slovensku takže si ju môžete objednať cez internet už aj vy.

M.A.C. sa vyznačuje vysokou precíznosťou a kvalitou. V sortimente ponúka všetko to, čo krásna žena potrebuje pre svoje líčenie – lesky, maskary, mejkapy, púdre, tiene na oči, umelé mihalnice, ceruzy na oči a množstvo ďalšej dekoratívnej kozmetiky.

Ponúka veľa doplnkových služieb (známe sú napríklad zľavy pre vizážistov) a k stratégiám kozmetiky M.A.C. patrí neodmysliteľne aj uvádzanie noviniek v približne mesačných intervaloch. Nesmú chýbať nové tváre celebrít a limitované edície. Ale aby sme nezabudli je známe, že M.A.C. venuje pravidelne časť ziskov organizáciám ktoré bojujú proti AIDS.