Solárna kozmetika

Solárnej kozmetike venujte patričnú pozornosť pretože jej používanie je nevyhnutné pre udržanie zdravia vašej pokožky. Cieľom je nielen čo možno najšetrnejšie urýchliť proces hnednutia, ale aj chrániť pokožku. Používanie solárnej kozmetiky znižuje riziká UV žiarenia, predlžuje efekt hnedej pokožky, a v neposlednom rade zabraňuje starnutiu kože. Vaša pokožka už nebude vysušená – práve naopak, posilníte jej regeneračnú schopnosť. A aby toho nebolo málo, solárna kozmetika navyše zvyšuje opätovný efekt opálenia o 30 až 40 percent. Mala by nevyhnutne obsahovať vitamín E a Beta-karotén.

Pred opaľovaním sa v soláriu nezabudnite na to, že nemôžete mať na sebe žiadne šperky a je vhodné odlíčiť sa. Ideálne je ak si nebudete deň pred tým, alebo aspoň v daný deň slnenia, depilovať nohy. Kožní lekári ďalej radia nebyť na von na slnku v ten istý deň ako ste navštívili solárium.

Na to, aby ste si vedeli solárnu kozmetiku správne vybrať, musíte poznať typ svojej pokožky. Väčšina výrobcov ponúka výrobky rozdelené podľa týchto štyroch typov pleti:

  • prvý typ: máte nápadne svetlú pleť, ryšavé alebo svetlo plavé vlasy, modré oči, veľmi citlivú pokožku ktorá na slnku síce očervenie ale nehnedne
  • druhý typ: máte svetlú pleť, plavé až svetlohnedé vlasy, modré, sivé alebo zelené oči, citlivú pokožku ktorá málo pigmentuje a na slnku obvykle najprv zčervená
  • tretí typ: máte normálnu pleť, tmavohnedé alebo hnedé oči, hnedé vlasy, odolnú pokožku ktorá dobre pigmentuje a zčervenie na slnku iba občas
  • štvrtý typ: hnedá prípadne jemne olivová pleť, tmavohnedé až čierne vlasy, odolnú pokožku ktorá na slnku vždy dobre stmavne (dobrá pigmentácia).

Vyberte si svoj typ pokožky podľa toho, ktorá charakteristika sa k vám najviac hodí, a zvoľte tak správnu solárnu kozmetiku.

 

Detská solárna kozmetika

 Detská pokožka nie je ani zďaleka tak silná ako tá naša, a preto je riziko preniknutia slnečného žiarenia cez pokožku do organizmu oveľa vyššie. Ak ste s dieťaťom na slnku chráňte minimálne najviac exponované časti tela (oči okuliarmi, tvár, nos, ramená, chrbát ochranným krémom, hlavu vzdušným klobúčikom).

Mimoriadna starostlivosť je nevyhnutná pre deti mladšie ako 5 rokov. Prípravky pre ne nemajú obsahovať alkohol, konzervačné látky a ani dráždivé parfumy.