Dekoratívna kozmetika

Pod pojmom dekoratívna kozmetika rozumieme kozmetiku vhodnú na každodenné používanie. Patrí sem všetko to čím sa my, ženy, skrášľujeme pred odchodom do práce, do školy alebo len tak na nákup či na oslavu. Líčenie sa stalo pre mnohé z nás už samozrejmosťou a niet sa čomu čudovať. Dodáva nám sebavedomie a zlepšuje celkový dojem.

Patrí sem nielen mejkap, púder, korektor, očné tiene, očné linky, rúže, laky na nechty či lesky na pery, ale aj umelé mihalnice, trsy pre zahustenie a zväčšenie objemu mihalníc alebo umelé nechty.

Pri výbere dekoratívnej kozmetiky nezanedbajte typ svojej pokožkycharakteristické črty tváre. Tiene na oči v broskyňovej farbe alebo zlatej sedia modrým očiam, zeleným zas nikdy nedávajte modré. Ak zvýrazňujete svoje pery potlačte oči a zvoľte radšej jemnejšiu ceruzu v hnedej farbe, a naopak, ak chcete výrazný zvodný pohľad vyberte si decentný odtieň rúžu.

Do dekoratívnej kozmetiky treba investovať čas a financie. Platí, že nie sme tak bohatí na to, aby sme si mohli dovoliť lacné veci. Cenovo náročnejšia kozmetika zaručuje rastlinné výťažky šetriace vašu pleť. A vyberajte si ju dôkladne, najmä mejkap nesmie odrážať od krku a uší.